Hakkımızda

Pozitif Engelliler Eğitim Derneği İktisadi İşletmesi 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar. 

Engelliler için yapılacak çalışmalarla ilgili olarak kurumlar ve kişilerle işbirliği halindedir. 

Engellilerin ruhen ve bedenen kendilerine yeterli gücü kazanabilmeleri için eğitici, birleştirici ve tedavi edici çalışmalarda bulunur. 

İş sahaları ve atölyeler açıp gerekli eğitimi sağlayarak, engellileri tüketici pozisyonundan üretici bir birey konumuna getirerek topluma kazandırmayı hedefler.

Engelli arkadaşlarımızın da üretkenlikleriyle ülke ekonomisine katkı ve kaynaklarından eşit pay almalarını sağlar. 

Engellilerin hak ve taleplerinin savunucusu, aynı zamanda takipçisi olmak, kimsesiz ve yardıma muhtaç engellilerin rehabilitasyonlarını sağlamak, ortopedik engelliler için gereken araç gereçleri temin etmek, maddi ve manevi yardımda bulunarak onlara ve ailelerine destek olmak derneğimizin öncelikleri arasındadır. 

PEED, engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları ile ortak sosyal faaliyet ve işbirliği yaparak insani ve barışçıl faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, her toplum bireyi gibi engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için başta aile sonra okullar ve toplumun eğitilmesi çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz;

Pozitif Engelliler Eğitim Derneği 2004 yılında 11 değişik özür grubu bireyler tarafından kurulmuş olup; engelli çocuk ve gençlere başta eğitim, tedavi ve yardım imkânı sağlamaya odaklanmış ve Türkiye’nin en çok bilinen ve güvenilen ilk elli sivil toplum kuruluşu arasına girerek tanınan bir kurum olmayı 1. hedefi olarak kabul etmiştir..

Misyonumuz

Engellilerin eğitim, sağlık ve yaşam kalitesi konularında sürekli gelişimi için mümkün olan en çok sayıda engelliye, mümkün olan en geniş kapsamda ulaşabilmek. Başta eğitim olmak üzere, ihtiyaçları dernek imkânları ölçüsünde karşılamak, yardım etmek; bilinçli, engelliyi kucaklayan bir toplum oluşturmak için, eğitim yardımına ihtiyacı olan engellilere destek olmak.Düzenlenen aktiviteler ile engelli ailelerini ve engellileri sosyal hayata kazandırmak. 

Ailelerin etkileşimini ve bilinçlenmesini sağlamak. Tedavi ihtiyacı olan engellilere maddi ve manevi destek sağlamak, ihtiyaç sahibi olan engellilerin tekerlekli sandalye, ortez protez masraflarını dernek imkânları ölçüsünde karşılamak.

Engellilerin hayatlarını devam ettirmelerinde rehber ve destek olmak; toplumun dikkatini, ilgisini ve özenini engellilerin birey olmalarındaki mücadeleye çekmek ve yeni üyelerin bu oluşumda etkin olarak yer almasını sağlamak. 

İlkokuldan başlıyarak gençliğin eğitim sıralarında engellilerin mücadelelerini tanımalarını sağlamak ve neler yapabilecekleri konusunda yol göstererek bilinçli bir nesil, duyarlı bir gençlik oluşturmak. Engelliler Gazetesi / Türkiye ve dünya haberlerinin yer alacağı yepyeni bir sosyal sorumluluk gazetesi; www.engellilerhaberajansi.com

Bir Pozitif Engelliler Eğitim Derneği İktisadi İşletmesi Kuruluşudur

Önemli Not: Türkiye genelinde "Engellilerin ve Engelli Ailelerinin" sesi, gözü, kulağı olacak; engelli bireylere özgür yaşam alanı ve farkındalık oluşturacak, yurdumuzun tüm il ve ilçelerinden gazete, web portallarımız, internet sitelerimizin editörlüğünü yapacak engelli ve engelli aileleri, gazeteciliği seven ve bizimle çalışacak arkadaşlar arıyoruz.

Bilgi ve Müracaat; 

Mail - e-posta: bilgi@engellilerhaberajansi.com 

Gsm       : 0(541) 220 6999 - WhatsApp  : 0(541) 220 6999

Adres: Halaskargazi caddesi No: 110 Osmanbey - Şişli-İSTANBUL