2021 EAFF KONGRESİ YAPILDI

2021 EAFF KONGRESİ YAPILDI

EAFF Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Genel Kurul Toplantısı, 27-28 Şubat 2021 tarihlerinde video konferans olarak yapıldı.
Genel Kurulda TBESF ve (WAFF) Ampute Futbol Dünya Federasyonu Başkanı Arif Ümit UZTÜRK, (EAFF) Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak ve 19 üye ülkenin temsilcisi yer aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen EAFF organizasyonlarının durumu hakkında bilgi verilen toplantıda, ülke federasyonları faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Türkiye’de 21-23 Mayıs tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi’nin organizasyonluğunu üstlenecek Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün temsilcileri de müsabakaya katılacak ülkelere bilgilendirmede bulundu.

Polonya’da 12-19 Eylül’de yapılacak Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası hakkında değerlendirme yapıldı.

EAFF Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak yapılan kongre ile alakalı; Gerçek hayatta farklı ülkelerde düzenlediğimiz 5 EAFF Kongresi’nin ardından pandemi nedeniyle bu kongreyi online yapmak zorunda kaldık.
Tüm EAFF federasyonlarından arkadaşlarla yüz yüze görüşmemek üzücü ama bu haliyle bile kongre güzel bir deneyimdi.
Özellikle iki yeni Arnavutluk ve Ermenistan nedeniyle rekor sayıda 19 ülke katıldığı için mutluyuz.
Ayrıca tüm ülkelerin olumlu tutumu, pandemiye rağmen oyuna geri dönme ve Türkiye’de EAFF Şampiyonlar Ligi’nde ve Polonya’da EAFF EURO 2021’de yer alma istekleri bize çok olumlu düşünceler verdi. Geleceğe umutla bakıyoruz ve bu turnuvaların gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız dedi.

 

Şampiyonlar Ligi tanıtım videosunu izlemek için lütfen tıklayınız

8 takımın katılımı ile yapılacak Şampiyonlar Ligi afişi.